Zasady dobierania i stosowania rolet dzień noc

Rolety z mechanizmem dzień noc stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Stanowią bowiem wspaniałą alternatywę dla klasycznych materiałowych zasłon, które choć piękne, nie są wolne od wad. Jednocześnie wyglądają dużo lepiej niż zwyczajne żaluzje, i są nieco bardziej praktyczne od zwykłych rolet. Jak dobrać roletę dzień noc do konkretnych okien i jak je stosować w ciągu dnia i nocą?

Zasady doboru rolet

Wybierając rolety dzień noc do pomieszczeń w swoim domu, gabinecie lub biurze, należy kierować się tymi samymi kryteriami, co w przypadku innych rolet czy żaluzji. Oznacza to, że trzeba znać dokładne wymiary okna, na którym chce się ją zainstalować.

Rolety w standardowej wersji montowane są bezpośrednio do ościeżnicy okna, dlatego to ono powinno zostać dokładnie zmierzone przed zakupem rolety. W przypadku okien niestandardowych należy zakupić odpowiedni rozmiar lub zamówić roletę na wymiar.

Dostępne są rolety bez kasety lub z kasetką. Montaż rolety bez kasety wymaga nieco umiejętności przy odpowiednim składaniu wszystkich elementów, by stworzyły sprawnie funkcjonującą całość, ale odbywa się bezinwazyjnie. Z kolei założenie kolety w kasecie z prowadnicą wymaga przytwierdzenia systemu do okiennicy za pomocą wkrętów. Natomiast jeśli chodzi o wybór koloru rolet – pozostaje on w gestii nabywcy!

Jak wykorzystać możliwości rolety do maksimum?

Cały system rolet dzień noc został opracowany w taki sposób, by za pomocą łańcuszka można było dowolnie odsłaniać okno i opuszczać roletę do maksimum. Możliwe jest także wpuszczanie do pomieszczenia światła bez podnoszenia rolety oraz całkowite jej zaciemnienie, czym można zagwarantować sobie ochronę przed słońcem latem i maksimum prywatności wieczorami.

Cały urok rolety na dzień i noc polega na tym, że nie ma ona zastosowania zerojedynkowego. Dla użytkownika oznacza to, że przy odpowiednim manipulowaniu wysokością uniesienia rolety oraz nakładania się na siebie pasów pełnych lub pełnych z transparentnymi, można uzyskać dokładnie taką ilość światła, jakiej w danej chwili potrzeba.

Rolety dzień noc są w stanie zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu w dzień i prywatności w nocy. Wystarczy tylko dobrać te o odpowiednim rozmiarze, a następnie prawidłowo je przymocować do okiennicy!