Tradycyjne żaluzje – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Żaluzje powoli odchodzą do lamusa, z uwagi na to, że wszelkie rolety dostępne na rynku rozgościły się w nim na dobre. Jednak czy oznacza to, że nikt już nie używa tradycyjnych żaluzji? Ależ skąd! Dla niektórych tylko one mają prawo bytu w niektórych pomieszczeniach w domu!

Żaluzje drewniane

Raczej nie znajdziemy drewnianych rolet, więc jeśli chcemy zapewnić sobie inną osłonę okienną niż ta tekstylna, musimy wybrać żaluzje. Są one bardzo doceniane przez alergików – nie trzeba ich prać, kurz nie osadza się wewnątrz nich, a jedynie na powierzchni. Potraktowanie drewnianej żaluzji od czasu do czasu dobrym środkiem antystatycznym powinno rozwiązać też i problem kurzenia się ich. Można je odkurzyć odkurzaczem, szczotką do żaluzji lub wytrzeć ścierką na mokro. Takie osłony wprowadzają do wnętrza wspaniały, rustykalny klimat. W niektórych pomieszczeniach aż ciężko sobie wyobrazić inny rodzaj osłony, niż właśnie drewniane żaluzje!

Żaluzje bambusowe

Są one dużo lżejsze niż drewniane i mają jaśniejszy kolor. Świetnie sprawdzą się na przykład w pokojach dziecięcych, jasnych kuchniach czy jadalniach lub salonach urządzonych z jasnymi meblami. Bambus jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym oraz ekologicznym – warto się na niego skusić wybierając żaluzje.

Żaluzje aluminiowe

Kiedyś znajdowały się one w każdym domu, aż do czasu gdy wymyślono rolety. Obecnie znów wracają one do łask, bo ich kolor i jakość wykonania doskonale wpasowują się do wnętrz bardzo nowoczesnych, w których tworzywa sztuczne i aluminium odgrywają dużą rolę. Mają one bogaty wybór kolorów i dlatego będą świetnym uzupełnieniem wnętrza o zróżnicowanej kolorystyce. Jeśli masz wrażenie, że do Twojego salonu urządzonego w kolorach nowoczesnych ze srebrnymi akcentami nie pasują żadne tekstylne czy drewniane osłony okienne, to właśnie żaluzje aluminiowe musisz koniecznie rozważyć jako osłonę okienną! Spośród bogatej gamy rodzajów i kolorów na pewno uda Ci się wybrać coś w sam raz do swojego domu!