Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc

Rolety dzień noc to bardzo stylowe i nowoczesne rozwiązanie, które jest stosowane do ograniczania ilości promieni słonecznych wpadających do domu czy mieszkania. Stosowane obecnie na szeroką skalę, dzięki świetnemu designowi oraz prostemu montażu na dwa sposoby. Rozróżniamy rolety dzień noc w kasecie bezinwazyjne i przykręcane do bezpośrednio do okna na wkręty lub przyklejane. Jednak zanim zakupisz sobie rolety dzień noc, na pewno przeszło Ci przez myśl, gdzie zakupić - czy stacjonarnie, czy w internecie. A jeśli w internecie, to jak wygląda proces zamawiania i montażu.

Jeśli Twoją decyzją jest kupić rolety w sieci to powinieneś wiedzieć jak zmierzyć okno do rolet dzień noc, aby doskonale wpasowały się w Twoje okno.

To nic trudnego - przeczytaj dokładnę instrukcję mierzenia okna pod rolety dzień noc.

Jak się mierzy okna do rolety dzień noc?

Pomiar okien należy zacząć od wyznaczenia 3 wymiarów naszego okn. Musimy pamiętać, że każde okno mierzymy osobno. Bierzemy pod uwagę następujące wymiary:

  • szerokość szyby razem z listwami przy szybie
  • szerokość szyby z uszczelkami okiennymi oraz
  • wysokość szyby wraz z listawmi przy szybie

Samo wykonanie pomiaru nie jest czynnością trudną, jednak będziemy potrzebować do tego miarę - najlepiej stolarską drewnianą lub metalową rozwijaną. W ostateczności centymetr krawiecki też spełni swoją rolę, ale będziemy musieć być bardziej precyzyjni lub skorzystać z pomocy drugiej osoby.

Według powyższej instrukcji, podczas zamawiania rolet dzień noc przekazujemy sprzedawcy powyższe rozmiary. Pierwszy z nich to szerokość szyby razem z listwami przy szybie, którą należy zmierzyć w następujący sposób:
jak mierzyć rolety do okna

Szerokość szyby razem z listwami przy szybie trzeba zmierzyć od krawędzi listwy przyszybowej z lewej strony do krawędzi listwy z prawej strony.

 

Następnie mierzymy szerokość szyby z uszczelkami okiennymi, który oddaje szerokość szyby + szerokość uszczelek. W tym pomiarze odczytujemy wartość między krawędziami szyby wg obrazka i czerwonych strzałek:

jak mierzyć rolety okno do rolety dzień noc

Ostatnim etapem dokonywania pomiarów okna, aby zakupić rolety dzień noc jest wykonanie pomiaru wysokości szyby wraz z listawmi przy szybie. Przykłdamy miarę do okna i mierzymy wartość pomiędzy małymi rowkami u góry i na dole.

Odczytane wszystkie wartości zapisujemy i wykonujemy pomiar na następnym oknie.